Tým

Instruktoři Selešky

Lesní školu připravuje stabilní a otevřený tým instruktorů, který vede Pú - Pavla Hrnčiříková. Dalšími instruktory Selešky jsou Pachanga, Hurón, Ferda, Oliver, Bad, Verča, Efča, Jíťa, Hermi, Kulan, Žabka, Banán, Malej Bobr a Žralok. Instruktoři spolupracují s absolventy Selešky, kteří pomáhají vytvářet další ročníky lesní školy a s celou řadou dalších skautských i neskautských odborníků a lektorů.

Pú - Pavla Hrnčiříková Vůdkyně Selešky

Pochází z malé vesničky v srdci Valašska, chvíli žila v Praze, ale v současné době se usídlila v Olomouci. Narodila se v roce 1987. V práci se věnuje uspávání a probouzení pacientů při operacích, léčí bolest v ambulanci bolesti a stará se o nejkritičtěji nemocné pacienty na oddělení ARO. Na Selešce ji potkáte především u zdravovědných programů, ale i u nějaké té hry se občas objeví.

Pachanga - Kateřina Jindrová Zástupkyně vůdkyně

Narodila se v roce 1979, původem je z Karlových Varů, ale nyní žije u Plzně. Má vystudovanou fyzioterapii a také humanistiku na FF ZČU. Nyní pečuje o své 2 děti a pracuje v obchodním týmu společnosti AutoCont. Je to člověk s milým úsměvem a pomocnou rukou. Bude dbát nejen o vaši tělesnou kondici (jako tanečnici je jí pohyb vlastní) ale také o "duchovno".

Oliver - Jan Gabriel Zástupce vůdkyně

V současné době opravuje lidem kosti jako ortoped v Kolíně. Narodil se ovšem v roce 1987 ve Vyškově. Tam se naučil hrát na klavír, tancovat a vyvádět různé klukoviny, které se mu hodí při vedení vlčat. Na Selešce si s vámi bude hrát, ale občas i povídat při některých zdravotnických tématech.

Hurón - Jiří Benda

Narozen v roce 1981, pochází z Prahy, kde pomáhá a chrání své spoluobčany. Na Selešce působí jako hospodář, sekretářka, fušuje do herních programů a vůbec je to taková „holka“ pro všechno, která je vždy tam, kde je potřeba a příležitostně vám poradí, jak se nedostat do průšvihu. Když může, pomůže, tak se nebojte zeptat.

Ferda - Jiří Ferenc Externí člen

Pochází z Ostravy. Svět se na něj poprvé podíval v roce 1980. Profesionální zdravotnický záchranář, kterému nestačí zranění v práci, ale vytváří je pro vás i na Selešce. Praktik, od kterého nejčastěji uslyšíte, co neděláte úplně správně, nicméně vždy je ochoten poskytnout dobrou radu ve správný čas na správném místě.

Bad - Lukáš Hodáň

Nezastupitelný člen týmu, kterého nejčastěji uvidíte v zástěře za plotnou. Celou Selešku vás bude rozmazlovat výborným jídlem. Mimo Selešku jej můžete potkat v jeho květinářství, kde vás vždy rád s úsměvem přivítá.

Verča - Veronika Horová

Narodila se v roce 1978, je z Nového Města na Moravě, kde šéfuje právnímu a personálnímu oddělení nemocnice. Dělá spoustu šílených věcí, je to takový hyperaktivní človíček, kterého často tlačí toulavý boty. Vystudovala práva a fakultu sportovních studií v Brně, je maskérkou ČČK. Přednáší právo, zážitkovou pedagogiku, fyziologii a uvádí do tajů maskování.

Efča - Eva Hosmanová

Pražák jak poleno, i když už pár let bydlí kousek za hranicemi hlavního města. Navzdory vážnosti svého povolání se na vás bude většinu času usmívat. Momentálně se motá hlavně v kuchyni. Jinak ji potkáte při hrách.

Jíťa - Jitka Máchalová

Narozená roku 1996, pochází z malé vesničky na jihu Čech, ale nyní se kvůli studiu pohybuje v Praze. Její domovské středisko je Milevsko, kde v současné době vede dívčí oddíl Skáčka. Také se angažuje ve vedení ZZA kurzu Podlitina. Je studentkou klinické a toxikologické analýzy na PřF UK. Je benjamínkem týmu a potkáte se s ní během her či duchovních programů. Pokud bude třeba ji někdy něčím uplatit, tak jedině sušenými banánky nebo dobrou kávou.

Hermi - Jana Matoušková

Pochází ze středních Čech, z vesničky nedaleko Kolína a Kutné Hory. Tam také sídlí její skautské středisko, kde již několik let působí ve vedení oddílu světlušek a skautek. Jelikož ji práce s dětmi baví po všech stránkách, vybrala si jako zubní lékařka stomatologickou kliniku v Praze, kde působí na dětském oddělení. Na Selešce se s ní potkáte u zdravovědných programů a her.

Kulan - Tomáš Pelcl

V roce 1986 narozený, Pražák tělem i duší. Je členem skautského střediska Hiawatha Praha, pracuje jako lékař na 3. interní klinice ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze jako internista a diabetolog. Spolu s Pú mají na svědomí kurzy Last Minute ZZA. Na Selešce bude dělat starosti kuchařům svou veganskou stravou, účastníkům hrami a zdravovědnými programy. Je to tvrdohlavý osel.

Žabka - Šárka Smrčková

Pochází z Českých Budějovic, kde nyní působí jako výchovná zpravodajka ve 4. středisku VAVÉHA, vypomáhá i ve svém mateřském oddíle Pěnkav. Povoláním dětská lékařka, zatím pracuje v nemocnici v Praze. Na Selešce má na starosti zdravovědné programy a sem tam nějakou hru. Vyznačuje se velkou spotřebou kávy.

Banán - Adam Strnad

Narodil se v roce 1995 v Českých Budějovicích, kde stále žije. Studuje biotechnologii na Jihočeské univerzitě. Ve volném čase rád cestuje, hraje na kytaru a občas skautuje se svým oddílem a střediskem.

Malej Bobr - Zdeněk Tesař

Pochází z Kostelce na Hané a na svět se dívá již od roku 1991. Aktuálně pracuje jako programátor v oblasti zdravotnického softwaru a dokončuje studium na MFF UK. Na Selešce s vámi bude od začátku v kontaktu a jinak si s vámi bude nejen hrát, ale i zpívat. Rád pomůže jak radou, tak i úsměvem.

Žralok - Martin Vančura

Narodil se v Budějcích v roce 1995 a stále tam žije a realizuje se v 20. oddíle Ginkgo. Přes školní rok přespává v Praze, kde studuje na MFF UK. Vyznačuje se balancováním na hraně upřímnosti a ironie, komplimentu a urážky. V týmu působí první rok a co přesně bude dělat, zatím zůstává jako překvapení.